De koers ligt nu een week of twee rond de 100.000 dollar. Van een echte doorbraak is nog geen sprake. Dagelijks komt er 30.000 bitcoin de markt op. Het goede nieuws? Daar zijn blijkbaar genoeg kopers voor! Straks duiken we in de cijfers, eerst naar wat er deze week gebeurde.
In de Markets van vorige week bespraken we de flash crash van 5 december, toen de koers in een paar uur tijd van 104.000 dollar naar 92.000 dollar daalde, en ook snel weer herstelde naar rond de 98.000 dollar. Veel handelaars werden uit hun positie geduwd, alleen al de gedwongen verkopen bedroegen meer dan 1,1 miljard dollar.
Op 9 december zagen we een soortgelijke gebeurtenis. De koers brak naar boven de 100k en werd meteen omlaag geduwd naar 94k. Opnieuw onrust en zelfs een beetje paniek op de cryptomarkt, deze keer vooral bij altcoin-beleggers. Veel altcoins zagen in een paar uur 20% tot 30% van hun marktwaarde verdampen. Deze keer werd er voor 1,7 miljard dollar geliquideerd.
Voor bitcoin valt het eigenlijk allemaal wel mee. De koers zit nu een dikke maand in een langzaam stijgend kanaal. Op de grafiek hieronder is een lineaire regressie getekend, met daaromheen een strook waarin 95% van alle waarnemingen vallen. Die geeft ons een ongekleurde weergave van de trend.
Het prijsverloop is een beetje rommelig, maar we zien toch een mooie reeks van hogere toppen (HH) en hogere bodems (HL). Je kunt aan het volumeprofiel aan de rechterkant mooi zien dat er veel handelsvolume net onder de 100.000 dollar heeft plaatsgevonden. Ondanks alle tumult is het eigenlijk een prima plaatje.
![](https://bitcoinalpha.nl/content/images/2024/12/01-BTCUSD_2024-12-13_10-33-53.png)
We hadden het net al even over de altcoinmarkt. Afgelopen maandag kreeg die een stevige klap met voor veel altcoins een daling van tientallen procenten in een paar uur tijd. Maar laten we deze gebeurtenis eens van een wat grotere afstand bekijken.
De grafiek hieronder toont de totale marktwaarde van de altcoins op de posities 11 t/m 125 van de ranglijst. De daling van 27% van top naar bodem staat in de schaduw van de enorme stijging van 140% die eraan vooraf ging. Op de 3-daagse grafiek zien we 11 groengekleurde candles achter elkaar.
Op alle gebieden — prijs, sentiment, hefboomposities — is dit een gezonde reset. En als de koers van hieruit verder stijgt, dan zullen we het op de grafiek duiden als een mooie test van de top van maart dit jaar.
![](https://bitcoinalpha.nl/content/images/2024/12/01b-OTHERS_2024-12-13_09-08-54.png)
Vorige week was het de eerste vrijdag van de maand. Dat was eigenlijk een mooi moment om de maandgrafiek erbij te pakken, maar dat hebben we niet gedaan omdat we ruim de tijd wilden nemen voor de 100k-grens. Deze week doen we het alsnog.
Het is namelijk een interessant plaatje. Op de grafiek hieronder valt direct op hoe mooi en beslist we zijn uitgestegen boven de top van november 2021 en de toppen van de consolidatie van de afgelopen zomer. Helemaal onderin kun je zien hoe de stijging van 37% in november zich verhoudt met andere maanden. Alleen februari was met 44% dit jaar een betere maand.
Zou dit het begin zijn van een bullmarkt zoals we in 2017 en 2021 zagen, dan is dit pas de eerste van een reeks van dit soort maandcijfers. Op de grafiek hieronder zijn deze twee periodes van explosieve stijging met geel gemarkeerd.
De maand december staat tot nu toe op een bescheiden plusje van 4%. Voor een stijging van 30% zouden moeten uitkomen op 125.000 aan het eind van de maand. Dat lijkt nu nog een eind weg.
Toch is zo’n koerssprong niet ondenkbaar. Hoe dat zit? Daarvoor gaan we zometeen in het stukje 30.000 bitcoins per dag de titanenstrijd tussen kopers en verkopers van dichtbij bekijken.
![](https://bitcoinalpha.nl/content/images/2024/12/03-BTCUSD_2024-12-13_08-58-56.png)
We gaan door met de volgende onderwerpen voor onze Alpha Plus leden:
- 30.000 bitcoins per dag
- Plakkerige inflatie nog geen probleem voor bitcoin
- Waarom het gevaarlijk is om blind op modellen te vertrouwen
- Waar staan we in de markcyclus?