Onze Alpha Plus-leden hebben direct toegang tot onze analisten, bijvoorbeeld via het online vragenforum op Discord. Dat levert regelmatig mooie vragen én inzichten op. We pikken er maandelijks een aantal uit en presenteren die onder de noemer van Alpha Answers.
We zitten in een bullmarkt en dat merk je aan de drukte in onze Discord. Deze maand werd er weer een flink aantal vragen in ons vragenforum gesteld.
1️⃣ Wat zijn de belangrijkste macro-economische indicatoren die het basisscenario vormen?
Giel
:In de Markets is vaker benoemd dat het basisscenario is dat we nog een groot deel van 2025 een bullmarkt hebben en later in 2025 een top zullen zien. Er zijn ook veel analisten die een top verwachten eind Q1 en daarna een recessie. Wat natuurlijk ook een scenario is waar je waarschijnlijkheid aan kan toekennen. Wat zijn wat jullie betreft de meest zwaarwegende factoren onderliggend aan het basisscenario (hoogste waarschijnlijkheid) van een late top in 2025?

Bert
:
Het natuurlijke ritme van bitcoin lijkt zo te zijn dat de top van de markt rond de 35e maand van de ‘yearly cycle’ ligt. Dat zou dit keer oktober 2025 zijn.
Remmende of duwende krachten kunnen een cyclus verkorten of verlengen. Welke omgevingsfactoren zien we?
(1) Global liquidity: Daar verwachten we een piek (omslagpunt) in de tweede helft van het jaar. Hoewel Michael Howell wel waarschuwt voor mogelijk eerdere timing deze keer door specifieke situatie in de VS.
(2) Economie: We zien in de coincident data nu wel echt vertraging toeslaan, en dan met name op de arbeidsmarkt en in verwachte faillissementen. Hier hangt veel af van het Trump-effect. Want als bedrijven vertrouwen (terug)krijgen en weer personeel gaan aannemen, dan kan wellicht een recessie worden vermeden. Dit zou een remmende of juist stuwende kracht kunnen worden.
(3) Financiële markten: De lange rente stijgt. De dollar wordt duurder. Aandelen dalen. Dit zijn remmende krachten. Dit zal ook in kwartaal 1 van dit jaar kunnen omkeren, zie economie.
(4) Gekte, hype, manie: Als de cryptomarkt euforisch wordt, dan is het einde van de bullmarkt in zicht. Na de dronkenschap volgt de kater. Dat zien we nog niet. Een neutraal signaal.
(5) Idiosyncratische gebeurtenissen: Zaken die specifiek bitcoin raken. We zien geen grote risico's (zoals Mt. Gox, FTX, etc.) en wel een paar grote kansen (gunstig politiek klimaat in de VS, strategische bitcoinreserves, MicroStrategy).
Als ik dit zo overzie, dan ken ik de meeste punten toe aan het basisscenario van een top tussen mei en oktober.
Maar met name (1), (2) en (3) kunnen remmende factoren zijn en zorgen voor een veel eerdere en lagere top. Daarom: zorg dat je een parachute/handrem hebt.
Om daar meer inzicht in te geven, werken we samen met Coinbase aan het thema ‘De kracht van trading’. Wat betekent het eigenlijk om een trader te zijn? Ga mee met ons op reis om je tradingvaardigheden te verdiepen en efficiënter te leren handelen.
De overzichtspagina van dit thema vind je hier.
Voor onze Alpha Plus leden gaan we door met deze drie vragen:
- Wat is de Weekly Cycle Low?
- Wat zijn de voor- en nadelen van het aanhouden van stablecoins in plaats van euro’s?
- Waarom nog bitcoin minen in de toekomst?