Beluister de aflevering op Spotify | Apple Podcasts | YouTube
TL;DR
- [00:30:00] Samsung kondigt native stablecoins aan in Samsung Wallet en oogst een pijnlijke stilte — de perfecte spiegel van het huidige bearmarkt-sentiment.
- [00:36:00] De BIP-110 fork van Luke Dashjr mislukt jammerlijk: vier blokken tegenover ruim 630 op de originele chain, en Dashjr vertrekt bij Ocean.
- [01:05:00] Strategy verkoopt 1.690 bitcoin rond $64.000 om de USD-reserve te vullen en Stretch richting de $100 te stutten — die staat inmiddels op $95.
- [01:34:00] Amerikaanse spot ETF's noteren vijf groene dagen op rij met $850 miljoen instroom; bitcoin pendelt al sinds juni rond de $64.000.
Hoe klinkt piek bearmarkt? Als een doodse stilte in een volle zaal, precies op het moment dat Samsung het woord "stablecoin" groot op het scherm zet. Waar dat een paar jaar geleden een daverend applaus had opgeleverd, klapten er nu welgeteld drie mensen — waarschijnlijk Samsung-medewerkers. Die stilte vat deze week perfect samen. En toch zien we door de bomen wat groene candles.
Samsung omarmt stablecoins, de zaal haalt zijn schouders op
Samsung kondigde aan dat Samsung Wallet native stablecoins gaat ondersteunen. Daarmee wordt het een van de eerste grote telefoonmerken die dat doet. Dit is geen klein nieuws: Samsung is al jaren serieus bezig met crypto, van de Knox-chip voor veilige opslag tot een positie in het bedrijf achter Upbit. De distributiekracht is enorm.
Maar de reactie? Afgehaaktheid en desinteresse. Geen reactie op slecht nieuws, maar ook niet op goed nieuws. Dat is het sentiment waar we nu in zitten, en wij hopen dat dit het dieptepunt markeert. Positief blijft wel: Samsung integreert stablecoins die op bestaande cryptonetwerken draaien — geen gesloten PayPal-variant.
BIP-110 forkt af en sterft binnen vier blokken
De climax van het spamfilter-tijdperk: BIP-110, de "soft fork" van Luke Dashjr die ordinals uit blokken moest weren, splitste bij block 900.961.632 daadwerkelijk af van de main chain. Het resultaat is genadeloos: vier blokken op de BIP-110 chain tegenover ruim 630 op de originele chain. Met naar schatting 2,5% van de hashpower maar de difficulty van 100% duurt het zes jaar tot de eerste difficulty adjustment. Dead in the water.
Miners willen een stabiele payout, exchanges en grote holders als Saylor en BlackRock gaan hun miljarden niet in de waagschaal leggen voor een spamdiscussie. Ondertussen stopt Dashjr als CTO en chairman bij Ocean en is hij ook geen BIP-reviewer meer. Zijn trackrecord als developer staat vast — hij bedacht SegWit zoals het nu geïmplementeerd is — maar als leider van een sociale beweging zouden wij hem niet volgen. Wij verwachten helaas dat deze discussie gewoon weer terugkeert op de originele chain.
Strategy verkoopt opnieuw bitcoin om Stretch te stutten
Voor de derde week op rij verkocht Strategy bitcoin: 1.690 stuks rond gemiddeld $64.000, tegen verlies dus. Het doel: $650 miljoen extra in de USD-reserve en voor $109 miljoen Stretch terugkopen. Die peg op $100 draait volledig op vertrouwen, en dat was beschadigd toen Stretch richting de $72 zakte. De aanpak werkt: Stretch staat inmiddels op $95 en de cash reserve is goed voor 2,7 jaar dividend.
CEO Phong Le beloofde op Fox Business dat Strategy "later dit jaar" weer bitcoin koopt. Wij plaatsen daar een kanttekening: met een mNAV van 1,05 kan hij geen aandelen uitgeven om accretive bitcoin te kopen. Strategy is by design een top buyer — kopen kan pas als de hype terug is. Dat heeft hij zelf niet in de hand, hoe stellig de belofte ook klinkt.
Vijf groene ETF-dagen en een taaie bodem rond $64.000
Bert geniet van zijn vakantie in Noorwegen, dus deze week geen klassieke marktupdate — maar de markt bespraken we wel. Bitcoin pendelt al sinds begin juni rond de $64.000, met een korte dip naar $58.000. Van top naar nu is dat 50% correctie vanaf $128.000: fors, maar milder dan de 80% uit eerdere bearmarkten. De echte pijn zit in de aandacht: nobody cares, en de hashrate is sinds de piek van september ruim 20% gedaald.
Toch een lichtpuntje: de Amerikaanse spot ETF's noteerden een volledige week instroom, $850 miljoen verdeeld over alle vijf handelsdagen — voor het laatst gezien in de week van 20 april. Deze week volgde weer $200 miljoen uitstroom, dus netto blijft er $600 miljoen over. Eén zwaluw maakt nog geen zomer, maar wij nemen hem graag mee. En eerlijk: als $64.000 de bodem blijkt, viel het mee — en juist dat gevoel vertelt ons dat er best nog een tik kan komen.
Eerste maand voor maar €5! Inclusief de volledige Alpha Markets van Bert, Alpha News van Peter en exclusieve Discord sessies.
Bekijk de actie →
Bookmarks
Bart
- UPDATE ON THE FUTURE OF BOLTZ 📢
- I feel depressed about how AI is currently punishing open source.
- BIP-110 forked af van de main chain
- Luke Dash Jr stopt bij Ocean
- Luke Dash Jr geen BIP reviewer meer
- Fork monitor
- Another week, another sale
- CFTC Invokes Emergency Powers to Keep Kalshi Trading Despite New York Suit
Peter
- Amerikaanse beursfondsen een week lang groen (sinds 20 apr.)
- Probleemweek bij altcoins
- 102 van de 700 Solana-validators offline door storing
- Bij >33% treedt een ‘finality halt’ in werking
- Harmony One-exploit
- XRP-bridge leeggetrokken
- Ravencoin kampt(e) met consensus-bug
- Grant Cardone op Draper TV: ‘bitcoin is digital property’
- Strategy gaat ‘later dit jaar’ weer kopen
- Jeff Garzik over bitcoins whitepaper
- Alexander Klopping bij DWDD over bitcoin
- Bitcoin miners
- Keel (Bitfarms) stopt met bitcoinmining in VS, stapt over naar AI (datacentra)
- Riot sluit deal met Anthropic
- Bloomberg
- Mara leent $600 miljoen tegen 18.750 BTC
- Samsung gaat stablecoins ondersteunen… WOEI!
Timestamps
[00:00:00] - Welkom en Podcast Introductie
[00:30:00] - Bookmark van Peter: Samsung gaat stablecoins ondersteunen… WOEI!
[00:36:00] - Bookmark van Bart: BIP-110 forked af van de main chain
[00:45:00] - Bookmark van Peter: Probleemweek bij altcoins
[00:52:00] - Bookmark van Bart: UPDATE ON THE FUTURE OF BOLTZ 📢
[00:57:00] - Bookmark van Peter: Bitcoin miners update
[01:05:00] - Bookmark van Bart: Another week, another sale
[01:12:00] - Bookmark van Peter: Jeff Garzik over bitcoins whitepaper
[01:18:00] - Bookmark van Peter: Strategy gaat ‘later dit jaar’ weer kopen
[01:26:00] - Bookmark van Peter: Grant Cardone op Draper TV: ‘bitcoin is digital property’
[01:34:00] - Bookmark van Peter: Amerikaanse beursfondsen een week lang groen
[01:45:55] - Einde